Pýcha a pivo

8. 01. 2019 14:39:15
Krátký komentář k jedné kapitole věčného boje mezi domovarníky a minipivovary s velkými průmyslovými pivovary.
Ryba smrdí od hlavy a české pivovarnictví nejspíš od předsedy Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS) Františka Šámala. Poslední víkend roku 2014 vyšel v Právu článek s názvem „Češi mají nového koníčka. Vaří pivo doma.“[1] Pan Šámal zde s despektem tvrdí: „S pivem, které se vyrábí ve velkém pivovaru a minipivovaru, se to domácí nedá vůbec srovnat a s kvalitním pivem nemá nic společného“. V tomto duchu pokračuje i dalšími moudry. Možná nechce nebo nemá čas sledovat co se v oboru děje a uniklo mu, co o dva měsíce dříve napsal seriózní britský deník The Guardian. 28. října v něm vyšel článek „Brewing better beer than the pros“[2] (Vaření piva lepší než u profesionálů), popisující raketový růst homebrewingu (domovarnictví) ve Velké Británii, kvalitu technologií používaných domovarníky a vysokou úroveň jejich znalostí a dovedností. Dočteme se také, že velké pivovary by tento trend přinejmenším měly vzít v úvahu, protože v garážích zkrátka mohou vznikat kvalitnější piva než u nich. Ze zkušeností vím, že český a moravský domovarník, z let komunismu zvyklý tvořit a improvizovat s minimálním vybavením, je přinejmenším stejně schopný, jako ten britský.

Odkud tedy pochází ostře kontrastní názor „odborníka“ Šámala? Dle jeho životopisu na ČSPS se jeho poslední působení v praxi datuje do temné doby českého pivovarnictví, do 70. let minulého století, kdy dosluhovaly neudržované technologie a i Západočeské pivovary, kde pracoval, běžně používaly sladové náhražky. Zřejmě z té doby pochází Šámalova měřítka kvality. Aby bylo jasno, netvrdím, že piva z průmyslových pivovarů jsou špatná a ta domácí vždy lepší. Při současné ceně piva nemohou průmyslové a dokonce ani malé pivovary používat klasické technologie, jako například otevřené spilky a 90-ti minutový chmelovar. Energetická spotřeba současných pivovarů je zhruba na čtvrtině klasické technologie a až na pár výjimek všechny větší pivovary používají extrakty místo chmele, tlakové spilky a cylindrokónické tanky pro kvašení a dokvášení, zkrácený chmelovar a především metodu HGB, tedy ředění vysokostupňových várek odkysličenou sodovou vodou. Moderní technologie dokáží i přes uvedené „prohřešky“ zachovat základní charakter chuti piva. Ale chcete se vždy spokojit jen se základem? Na druhé straně některé hospodské mini, mikro a domácí nano pivovárky uvaří pivo vyloženě špatné, s výraznou vadou způsobenou zpravidla kontaminací nebo hrubou chybou při výrobě. Naopak velké pivovary dokážou občas uvařit dobrý speciál. Ale proti těm nejmenším mají jednu obrovskou nevýhodu. Pokud sebelepší pivo upraví tak, aby byla zaručena trvanlivost při pokojové teplotě, vždy za to zaplatí změnou spektra organoleptických vlastností. Pivo natočené přímo z ležáckého sklepa (a ohřáté na konzumní teplotu!) chutná zkrátka vždy lépe. Spolu s nekonečným množstvím variací chmelení, použitých sladů, způsobu kvašení a dokvašování je to průmyslovou velkovýrobou nedosažitelná výhoda maličkých, řekněme garážových, pivovarů.

Když čtu krátkozraké názory předsedy Českého svazu pivovarů a sladoven nebo když vidím bohorovný úsměv plzeňského sládka Berky, prosvěcujícího svíčkou půllitr piva natočeného z dubového sudu zatímco za zdí starobylého reklamního sklepa tu pravou Plzeň kvasí pod tlakem v cylindrokónických spilkách stresované kvasinky, napadá mě jediné. Pýchu dřív nebo později následuje pád.

Jistou šanci na záchranu ale pan předseda Šámal ještě má. V závěru zmíněného článku v Guardianu je pět zásadních doporučení pro vaření dobrého piva. Jako bývalý sládek se s nimi jistě ztotožní. Kéž by se jimi začal řídit.

[1] VAVROŇ, Jiří. Češi mají nového koníčka. Vaří pivo doma. Právo. 2014, roč. 24, č. 300, 1,3. DOI: 1211-2119.

[2] TAPPER, Daniel. Brewing better beer than the pros. The Guardian. 28.10.2014. DOI: 0261-3077. Dostupné z: http://www.theguardian.com/lifeandstyle/wordofmouth/2014/aug/28/homebrewing-hobby-craft-beer-uk

Autor: Lukáš Kopečný | úterý 8.1.2019 14:39 | karma článku: 11.97 | přečteno: 494x

Další články blogera

Lukáš Kopečný

Vánoční minipovídka

Zvířené vločky pomalu sedaly a v lese se znovu rozhostilo zimní mrazivé ticho. V ostrém svahu mezi kmeny a pařezy trčela nejprve jedna lyže, potom druhá a o pár metrů dál leželo dlouhé bezvládné tělo.

8.1.2019 v 15:41 | Karma článku: 3.68 | Přečteno: 127 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaromír Tichý

Jak má dnes vypadat businessman?

Když už jsem začal přechodně s nevinařskými tématy, rozhodl jsem se napsat článek na téma image obchodníka - muže. Myslím, že je to užitečné. Občas člověk stále narazí na velmi "divné týpky".

21.1.2019 v 18:10 | Karma článku: 8.42 | Přečteno: 258 | Diskuse

Jonáš Jenšovský

Krev teče vždycky červená aneb Když plakátky nekecají

Hanina Veselá není v tuzemských vodách fantastiky nový zjevením a Magnolie novou postavou. Tak se koukneme, jak nám ta drzá kočka obstála tentokrát...

21.1.2019 v 17:45 | Karma článku: 4.94 | Přečteno: 182 | Diskuse

Michal Pohanka

Individuálně plánovaná smrt? Aneb Když jste (byl) starý, nemocný a bezmocný 6

Jsem už z oboru bohužel zvyklý na ledacos a hned tak mě něco nerozhází, ale nedávné utrpení člověka, říkejme mu třeba pan Slonos, překonalo všechna má negativní očekávání.

21.1.2019 v 16:53 | Karma článku: 25.64 | Přečteno: 817 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Já si, hergot, svůj porod nepamatuji

Největší chybou státu je to, že se nevěnuje velká pozornost složitému tématu - rodina. A ještě větší chybou je, že neexistuje žádný pořad, který by lidem sdělil, co je důležité pro vývoj jejich dětí, ale i jich samotných.

21.1.2019 v 15:07 | Karma článku: 18.84 | Přečteno: 572 | Diskuse

Olga Pavlíková

Nedostupné léčebné konopí

Obrací se mi žaludek, když čtu, že „...podle vládní výroční zprávy si desetitisíce pacientů kupují marihuanu levněji na černém trhu, kde lze pořídit gram za stovku, nebo si ji pěstují doma. Kouří ji a míchají z ní masti.

21.1.2019 v 13:59 | Karma článku: 31.57 | Přečteno: 774 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 310

Učitel a výzkumník. Kromě lidí a robotů mám rád lodě, wakeboard, hory a lyže. Pokud se zrovna nemůžu věnovat ani jednomu, vařím pivo.

Najdete na iDNES.cz