Pýcha a pivo

8. 01. 2019 14:39:15
Krátký komentář k jedné kapitole věčného boje mezi domovarníky a minipivovary s velkými průmyslovými pivovary.
Ryba smrdí od hlavy a české pivovarnictví nejspíš od předsedy Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS) Františka Šámala. Poslední víkend roku 2014 vyšel v Právu článek s názvem „Češi mají nového koníčka. Vaří pivo doma.“[1] Pan Šámal zde s despektem tvrdí: „S pivem, které se vyrábí ve velkém pivovaru a minipivovaru, se to domácí nedá vůbec srovnat a s kvalitním pivem nemá nic společného“. V tomto duchu pokračuje i dalšími moudry. Možná nechce nebo nemá čas sledovat co se v oboru děje a uniklo mu, co o dva měsíce dříve napsal seriózní britský deník The Guardian. 28. října v něm vyšel článek „Brewing better beer than the pros“[2] (Vaření piva lepší než u profesionálů), popisující raketový růst homebrewingu (domovarnictví) ve Velké Británii, kvalitu technologií používaných domovarníky a vysokou úroveň jejich znalostí a dovedností. Dočteme se také, že velké pivovary by tento trend přinejmenším měly vzít v úvahu, protože v garážích zkrátka mohou vznikat kvalitnější piva než u nich. Ze zkušeností vím, že český a moravský domovarník, z let komunismu zvyklý tvořit a improvizovat s minimálním vybavením, je přinejmenším stejně schopný, jako ten britský.

Odkud tedy pochází ostře kontrastní názor „odborníka“ Šámala? Dle jeho životopisu na ČSPS se jeho poslední působení v praxi datuje do temné doby českého pivovarnictví, do 70. let minulého století, kdy dosluhovaly neudržované technologie a i Západočeské pivovary, kde pracoval, běžně používaly sladové náhražky. Zřejmě z té doby pochází Šámalova měřítka kvality. Aby bylo jasno, netvrdím, že piva z průmyslových pivovarů jsou špatná a ta domácí vždy lepší. Při současné ceně piva nemohou průmyslové a dokonce ani malé pivovary používat klasické technologie, jako například otevřené spilky a 90-ti minutový chmelovar. Energetická spotřeba současných pivovarů je zhruba na čtvrtině klasické technologie a až na pár výjimek všechny větší pivovary používají extrakty místo chmele, tlakové spilky a cylindrokónické tanky pro kvašení a dokvášení, zkrácený chmelovar a především metodu HGB, tedy ředění vysokostupňových várek odkysličenou sodovou vodou. Moderní technologie dokáží i přes uvedené „prohřešky“ zachovat základní charakter chuti piva. Ale chcete se vždy spokojit jen se základem? Na druhé straně některé hospodské mini, mikro a domácí nano pivovárky uvaří pivo vyloženě špatné, s výraznou vadou způsobenou zpravidla kontaminací nebo hrubou chybou při výrobě. Naopak velké pivovary dokážou občas uvařit dobrý speciál. Ale proti těm nejmenším mají jednu obrovskou nevýhodu. Pokud sebelepší pivo upraví tak, aby byla zaručena trvanlivost při pokojové teplotě, vždy za to zaplatí změnou spektra organoleptických vlastností. Pivo natočené přímo z ležáckého sklepa (a ohřáté na konzumní teplotu!) chutná zkrátka vždy lépe. Spolu s nekonečným množstvím variací chmelení, použitých sladů, způsobu kvašení a dokvašování je to průmyslovou velkovýrobou nedosažitelná výhoda maličkých, řekněme garážových, pivovarů.

Když čtu krátkozraké názory předsedy Českého svazu pivovarů a sladoven nebo když vidím bohorovný úsměv plzeňského sládka Berky, prosvěcujícího svíčkou půllitr piva natočeného z dubového sudu zatímco za zdí starobylého reklamního sklepa tu pravou Plzeň kvasí pod tlakem v cylindrokónických spilkách stresované kvasinky, napadá mě jediné. Pýchu dřív nebo později následuje pád.

Jistou šanci na záchranu ale pan předseda Šámal ještě má. V závěru zmíněného článku v Guardianu je pět zásadních doporučení pro vaření dobrého piva. Jako bývalý sládek se s nimi jistě ztotožní. Kéž by se jimi začal řídit.

[1] VAVROŇ, Jiří. Češi mají nového koníčka. Vaří pivo doma. Právo. 2014, roč. 24, č. 300, 1,3. DOI: 1211-2119.

[2] TAPPER, Daniel. Brewing better beer than the pros. The Guardian. 28.10.2014. DOI: 0261-3077. Dostupné z: http://www.theguardian.com/lifeandstyle/wordofmouth/2014/aug/28/homebrewing-hobby-craft-beer-uk

Nominace na Blogera roku

Autor: Lukáš Kopečný | úterý 8.1.2019 14:39 | karma článku: 11.98 | přečteno: 499x

Další články blogera

Lukáš Kopečný

Vánoční minipovídka

Zvířené vločky pomalu sedaly a v lese se znovu rozhostilo zimní mrazivé ticho. V ostrém svahu mezi kmeny a pařezy trčela nejprve jedna lyže, potom druhá a o pár metrů dál leželo dlouhé bezvládné tělo.

8.1.2019 v 15:41 | Karma článku: 3.74 | Přečteno: 134 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Hewlit

Migrant obsadil most Legií (právě teď)

A postupuje. Evidentně pochopil, jak zasáhnout tento národ a chce zaútočit na jeho srdce, nebo alespoň na jeho chlopeň. Na Národní divadlo. Kdo měl na dnešek lístky, má smůlu.

26.3.2019 v 11:12 | Karma článku: 5.91 | Přečteno: 184 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Mauser KKW a DSM34 – malorážka Hitlerovy mládeže

Výchova a vzdělávání mají být v nejobecnějším smyslu přípravou na pozdější vojenskou službu. Armáda pak nebude muset jako dosud vštěpovat mladým mužům základy výcviku a nejelementárnější pravidla.... Adolf Hitler, Mein kampf

26.3.2019 v 8:39 | Karma článku: 7.60 | Přečteno: 242 | Diskuse

Martin Faltýn

Aleš Presler (1956 - 2019)

Odchod každého blízkého člověka, přítele i kamaráda zabolí. Když někoho znáte přes 30 let, je to zásah o to bolestivější. Jako v jeho případě: spisovatele, novináře a blogera. Toto jsou má tři setkání s ním.

26.3.2019 v 8:08 | Karma článku: 28.13 | Přečteno: 586 |

Irena Houdková

Když on má to a ten zas tohle…

Přeháněla bych, kdybych napsala, že srovnávání se s ostatními je naší přirozeností, jelikož ne všichni tuto potřebu máme stejně silnou.

26.3.2019 v 6:26 | Karma článku: 5.66 | Přečteno: 185 | Diskuse

Jakub Beznoska

Dospělý youtuber chodí s třináctkou

V médiích se v posledních dnech objevila zpráva, kterou nečteme často. Dospělý muž se přiznal ke vztahu s třináctiletou dívkou. Je to v normě anebo už za hranou?

25.3.2019 v 23:51 | Karma článku: 17.62 | Přečteno: 637 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 316

Učitel a výzkumník. Kromě lidí a robotů mám rád lodě, wakeboard, hory a lyže. Pokud se zrovna nemůžu věnovat ani jednomu, vařím pivo.

Najdete na iDNES.cz