Pýcha a pivo

8. 01. 2019 14:39:15
Krátký komentář k jedné kapitole věčného boje mezi domovarníky a minipivovary s velkými průmyslovými pivovary.
Ryba smrdí od hlavy a české pivovarnictví nejspíš od předsedy Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS) Františka Šámala. Poslední víkend roku 2014 vyšel v Právu článek s názvem „Češi mají nového koníčka. Vaří pivo doma.“[1] Pan Šámal zde s despektem tvrdí: „S pivem, které se vyrábí ve velkém pivovaru a minipivovaru, se to domácí nedá vůbec srovnat a s kvalitním pivem nemá nic společného“. V tomto duchu pokračuje i dalšími moudry. Možná nechce nebo nemá čas sledovat co se v oboru děje a uniklo mu, co o dva měsíce dříve napsal seriózní britský deník The Guardian. 28. října v něm vyšel článek „Brewing better beer than the pros“[2] (Vaření piva lepší než u profesionálů), popisující raketový růst homebrewingu (domovarnictví) ve Velké Británii, kvalitu technologií používaných domovarníky a vysokou úroveň jejich znalostí a dovedností. Dočteme se také, že velké pivovary by tento trend přinejmenším měly vzít v úvahu, protože v garážích zkrátka mohou vznikat kvalitnější piva než u nich. Ze zkušeností vím, že český a moravský domovarník, z let komunismu zvyklý tvořit a improvizovat s minimálním vybavením, je přinejmenším stejně schopný, jako ten britský.

Odkud tedy pochází ostře kontrastní názor „odborníka“ Šámala? Dle jeho životopisu na ČSPS se jeho poslední působení v praxi datuje do temné doby českého pivovarnictví, do 70. let minulého století, kdy dosluhovaly neudržované technologie a i Západočeské pivovary, kde pracoval, běžně používaly sladové náhražky. Zřejmě z té doby pochází Šámalova měřítka kvality. Aby bylo jasno, netvrdím, že piva z průmyslových pivovarů jsou špatná a ta domácí vždy lepší. Při současné ceně piva nemohou průmyslové a dokonce ani malé pivovary používat klasické technologie, jako například otevřené spilky a 90-ti minutový chmelovar. Energetická spotřeba současných pivovarů je zhruba na čtvrtině klasické technologie a až na pár výjimek všechny větší pivovary používají extrakty místo chmele, tlakové spilky a cylindrokónické tanky pro kvašení a dokvášení, zkrácený chmelovar a především metodu HGB, tedy ředění vysokostupňových várek odkysličenou sodovou vodou. Moderní technologie dokáží i přes uvedené „prohřešky“ zachovat základní charakter chuti piva. Ale chcete se vždy spokojit jen se základem? Na druhé straně některé hospodské mini, mikro a domácí nano pivovárky uvaří pivo vyloženě špatné, s výraznou vadou způsobenou zpravidla kontaminací nebo hrubou chybou při výrobě. Naopak velké pivovary dokážou občas uvařit dobrý speciál. Ale proti těm nejmenším mají jednu obrovskou nevýhodu. Pokud sebelepší pivo upraví tak, aby byla zaručena trvanlivost při pokojové teplotě, vždy za to zaplatí změnou spektra organoleptických vlastností. Pivo natočené přímo z ležáckého sklepa (a ohřáté na konzumní teplotu!) chutná zkrátka vždy lépe. Spolu s nekonečným množstvím variací chmelení, použitých sladů, způsobu kvašení a dokvašování je to průmyslovou velkovýrobou nedosažitelná výhoda maličkých, řekněme garážových, pivovarů.

Když čtu krátkozraké názory předsedy Českého svazu pivovarů a sladoven nebo když vidím bohorovný úsměv plzeňského sládka Berky, prosvěcujícího svíčkou půllitr piva natočeného z dubového sudu zatímco za zdí starobylého reklamního sklepa tu pravou Plzeň kvasí pod tlakem v cylindrokónických spilkách stresované kvasinky, napadá mě jediné. Pýchu dřív nebo později následuje pád.

Jistou šanci na záchranu ale pan předseda Šámal ještě má. V závěru zmíněného článku v Guardianu je pět zásadních doporučení pro vaření dobrého piva. Jako bývalý sládek se s nimi jistě ztotožní. Kéž by se jimi začal řídit.

[1] VAVROŇ, Jiří. Češi mají nového koníčka. Vaří pivo doma. Právo. 2014, roč. 24, č. 300, 1,3. DOI: 1211-2119.

[2] TAPPER, Daniel. Brewing better beer than the pros. The Guardian. 28.10.2014. DOI: 0261-3077. Dostupné z: http://www.theguardian.com/lifeandstyle/wordofmouth/2014/aug/28/homebrewing-hobby-craft-beer-uk

Autor: Lukáš Kopečný | úterý 8.1.2019 14:39 | karma článku: 11.98 | přečteno: 501x

Další články blogera

Lukáš Kopečný

Vánoční minipovídka

Zvířené vločky pomalu sedaly a v lese se znovu rozhostilo zimní mrazivé ticho. V ostrém svahu mezi kmeny a pařezy trčela nejprve jedna lyže, potom druhá a o pár metrů dál leželo dlouhé bezvládné tělo.

8.1.2019 v 15:41 | Karma článku: 3.74 | Přečteno: 136 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Panna Maria, Matka boží, patronka a ochranitelka všech parchantů

Ortodoxní Židé a hlavně muslimové svobodné matky většinou kamenují. To křesťané jsou, dlužno říct, přece jen o poznání benevolentnější

22.7.2019 v 17:37 | Karma článku: 9.00 | Přečteno: 181 | Diskuse

Jan Paroubek

Nenadávejte na naše nemocnice

Stěžujete si, nebo dokonce nadáváte na naše nemocnice? Nedělejte to. Svou nespokojenost vztahujte vždy ke konkrétním lidem a ne k nemocnicím, kde ti lidé pracují.

22.7.2019 v 17:11 | Karma článku: 12.06 | Přečteno: 276 | Diskuse

Jarka Jarvis

Byla jedna babka

Já jsem ji sice neznala, ale prý prodávala jabka. A určitě měla dobrý byznys, protože spousta lidí věří, že jedno jablko denně dokáže divy. Mimo jiné nás i zkrásní, a navíc přivede na mizinu doktory, ánžto je nebudeme potřebovat.

22.7.2019 v 16:00 | Karma článku: 9.28 | Přečteno: 171 | Diskuse

František Skopal

Zázrak! Jak dosáhnout materializace myšlenky?

Naše mysl představuje potenciál, který je při jeho efektivním využití schopný celkem reálně ovlivňovat fyzické a materiální dění kolem nás.

22.7.2019 v 14:55 | Karma článku: 7.69 | Přečteno: 136 | Diskuse

Renata Šindelářová

Můj život s vlčí smečkou

Můj život s vlčí smečkou je podtitul knihy VLČÍ STOPY české autorky žijící v zahraničí, Tanji Askani. Tato původem ostravská zootechnička žije v Německu, kde v prostředí Wildparku pečuje o skupinu vlků. Pozoruje a sžívá se s vlky

22.7.2019 v 11:48 | Karma článku: 9.65 | Přečteno: 172 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 318

Učitel a výzkumník. Kromě lidí a robotů mám rád lodě, wakeboard, hory a lyže. Pokud se zrovna nemůžu věnovat ani jednomu, vařím pivo.

Najdete na iDNES.cz